ÖĞRENCİLERİN KARİYER GÜNÜ İMTİHANI…

Üniversite’de okurken birçok kariyer  günü etkinliğine elimden geldiğince katılmaya çalıştım. Bu tarz etkinliklerde  en çok dikkat ettiğim şey , istediğim alan ile ilgili konuşmacıların olduğu etkinliklerdi. Sevdiğim İK Müdürü ve Direktörlerinin konuşmalarından sonra hemen kürsünün oraya gidip  tanışmak , kartvizitlerini almak için resmen mücadele ederdim:)

Bu sayede 1 şirkette staj imkanı bulmuştum. Öğrenci arkadaşlarımın en çok sitem ettikleri şey sadece torpilli kişilerin staj veya iş imkanına kavuşabildikleri!!!. Kısmen katılıyorum bu arkadaşlarıma ancak kendi imkan ve emeğinizle bulunan  işlerin tadı hiçbir yerde  olmuyor:) .  Mesleki hayatımda konuşmacı olarak veya stand açmak için gittiğim birçok etkinlikte öğrenci arkadaşlarımın soru sormaya çekindiklerini gördüm. Yanıma  gelerek birşeyler  sormaya çalışan,  istekli ve hevesli arkadaşlarıma iş hayatıyla ilgili birçok geribildirim yapmaya ve onları yönlendirmeye çalıştım.

Sizlere de tavsiyem kariyer günlerine çok büyük firmalar katılıyor. Buradaki İK çalışanlarının hepsinden birşeyler öğrenebilme , onlarla network oluşturabilme şansını sonuna kadar kullanın. Belki çekinmeden sorduğunuz en ufak bir soru sizin hayata bakış açınızı , sizin hayallerinizi tamamıyla değiştirebilir. Birçok etkinliğe katılmanız  ve öğrenmenin sonsuz bir süreç olduğuna inanmanız dileğiyle:)

 

 

Yanıt Yaz